Akasha – lektorka

Africkým tancem z oblasti západní Afriky se zabývám od roku 2001. Zkušenosti s tímto tanečním stylem jsem čerpala při opakovaných pobytech v západní Africe, konkrétně v Guinee a Senegalu kde jsem se učila tradičním a současným formám místního tance (djembe, sabar). V soustavném studiu tohoto tanečního stylu jsem dále pokračovala u skvělých tuzemských lektorů afro tance a absolvovala workshopy se zahraničními lektory u nás i v zahraničí.

Od roku 2002 až do současnosti působím jako tanečnice, choreografka, a bubnující tanečnice pražské skupiny Tiditade, která vystupuje s tanci a bubny západní Afriky.

Vedu pravidelnou výuku afrického tance v Praze a workshopy afrického tance a Dun Dun dance po celé ČR.

Další pohybové zkušenosti:

2003 měsíční stáž japonského avantgardního tance Butó pod vedením Ryuzo Fukuhary, zakončená celovečerním představením na Pražském Quadriennale.

V roce 2006 a 2007 projekt se senegalskými tanečníky v divadle Ponec Senegal meets Prague.

V minulosti jsem působila jako tanečnice ve skupině Phonetix (elektronická hudba), Tshikuna (afro-pop) a dalších projektech (např.spolupráce s vokální skupinou Yellow sisters) a další.Jan Vorlíček (Hanz) - bubeník

Od roku 1996 hraje na africké bubny djembe. Absolvoval řadu kurzů a workshopů hry na africké bubny pod vedením mnoha skvělých bubeníků z Evropy i západní Afriky. Během své hudební kariéry účinkoval v mnoha hudebních a hudebně tanečních projektech, jak v České republice, tak i v zahraničí (např.: Mugee, Pararingapatam, Common Dance Company, BaratiSquat).

Od roku 2004 pravidelně navštěvuje země západní Afriky (Mali, Guinea, Burkina Faso), kde se učí hru na djembe od místních mistrů. Už více než patnáct let sám vede pravidelné kurzy hry na africké bubny pro dospělé i pro děti. Řadu let už hraje jako sólista na djembe při kurzech a workshopech afrického tance českých i zahraničních lektorek.

https://www.bubnovaniprofirmy.cz/

https://www.djembe-africke-bubny.cz/

Tomáš Marek - bubeník

https://www.djembemafia.com/cs/


Vytvořte si webové stránky zdarma!